מהו תקן EMV?

תקן EMV – Europay MasterCard Visa הוא תקן אבטחה לביצוע עסקאות בכרטיסי אשראי שלאחרונה נכנס לשימוש גם בישראל. חברת אדיטק פיתחה את התוכנה שמאפשרת את השימוש בתקן באמצעות קופה רושמת ומסופי אשראי על מנת לאפשר סליקת אשראי בצורה מאובטחת.

השינוי המהותי שחל בסליקת אשראי בעקבות הכניסה של תקן EMV בא לידי ביטוי בפעולת העברת האשראי במסופים. בעבר הפעולה נעשתה על ידי הפס המגנטי שעל גבי הכרטיס, שיטה זו גרמה להונאות רבות בעקבות האפשרות לשכפל כרטיסי אשראי.

הכניסה של תקן EMV הביאה לכך שהונאות אלו לא יוכלו להתרחש, מאחר שהטכנולוגיה החדשנית מאפשרת זיהוי של בעל הכרטיס על ידי סריקת שבב הנמצא על הכרטיס. הסריקה של כרטיס האשראי מתבצעת על ידי קריאה של קוד סודי שבאמצעותו בעל הכרטיס יכול להשתמש בו לשימושים שונים במכונות ומסופי הבנקים. השימוש בכרטיסי אשראי בעלי תקן EMV מאפשר ביצוע של עסקאות בצורה מאובטחת ללא חשש להונאה או לשכפול הכרטיס.

קיימת חשיבות רבה לשימוש בכרטיסי אשראי בעלי תקן EMV, כך שגם אם הכרטיס נגנב, הגנב לא יכול להשתמש בו, מאחר שאין לו את הקוד הסודי כדי להפעיל את הכרטיס. כיום הונאות בכרטיסי אשראי נמדדות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים.

המעבר לכרטיס אשראי עם תקן EMV נועד למנוע הונאות עתידיות. טכנולוגיית ה-EMV קיימת כבר כמה שנים, היא החלה להיות נפוצה באירופה ובארה”ב ומדינות רבות ברחבי העולם, החלו לאמץ את הטכנולוגיה הזו ולבצע מעבר למסופים וכרטיסי אשראי חכמים.

היתרון של שימוש בכרטיסי EMV

כרטיס EMV מכיל את הפרטים הקיימים גם בכרטיסי פס מגנטי, כגון שם ומספר הכרטיס. מומלץ לעבור למסופי EMV מהסיבה שבמידה ועסקאות לא יעברו בצורה טובה, בית העסק יצטרך לקחת את האחריות ולספוג את ההפסד. חברות האשראי לא יאשרו עסקאות שבוצעו בצורה לא מאובטחת. ההמלצה לבעלי עסקים היא לעבור למסופי אשראי EMV כדי לאפשר ביצוע עסקאות מאובטחות.

מסופים PinPad

מסופי אשראי בעלי תקן ה-EMV מבית PAX.

מסופים ניידים

פתרונות תשלום לרשתות שיווק , בתי תוכנה עסקים , בתי מלון ,חניונים ותחנות דלק

מסופים נייחים

פתרונות תשלום לרשתות שיווק , בתי תוכנה עסקים , בתי מלון ,חניונים ותחנות דלק

תשלום בשירות עצמי UNATTENDED

מסופי אשראי UNATTENDED בעלי תקן ה-EMV מבית PAX.

דילוג לתוכן